Denna administrationsavgift säkerställer uppföljning av köpet till rätt florist. Det inkluderar godkännande från floristen och vid behov påminnelser till floristen att godkänna beställningen. Avgiften täcker även kundsupport för blomstinköp.
Till minne av Anne Poromaa
I dag, på Allhelgona, tänker vi med värme och saknad på vår kära vän Anne Poromaa i Kiruna.
Ett gott hjärta, ett varmt skratt och en omtanke som nådde långt – du lämnade spår som aldrig bleknar.
Borta alldeles för tidigt, men alltid levande i våra minnen.
Vila i ljus och frid.
Jan & Eva, Göteborg
Snart har ett år gått sen det där samtalet. Gången innan var det du som ringde med dödsbud. Sorgen biter sig fast och saknaden av tiden när vi alltid var tillsammans. Det var inte så här det skulle bli. Har ändå
alltid trott vi skulle bli gamla, klokare och gå med varsin rullator på stan. Det blev inte så och det kommer jag sörja resten av livet.
Till minne av vår kära vän Anne
I somras fick vi det tunga beskedet att vår älskade vän Anne gick bort, endast 55 år gammal. Sorgen är stor och tomrummet efter henne går inte att fylla. Nu reser vi upp till Kiruna begravningsplats för att hedra hennes minne och tillsammans med Krister dela den sorg och saknad vi bär på.
Under dessa dagar i Kiruna minns vi henne med kärlek och tacksamhet. Vi samlas för att hedra hennes liv, dela våra minnen och finna tröst i varandra. Även om hon inte längre finns med oss i livet, lever hon vidare i våra hjärtan..
Anne, vi saknar dig djupt, men du är aldrig långt borta. Vila i frid.
Det går inte att leva utan dig.
Älskade vän, julen gick,
Philip och Wilma fick lite av våran julmat och det kändes bra. Saknar dig varje dag och varje natt